Categories
Aktualności

„uRodziny na Senatorskiej”

W niedzielę 19 maja 2024 roku po raz kolejny spotkaliśmy się na ulicy Senatorskiej podczas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. Tegoroczne obchody utrzymane były w konwencji lat 50. ubiegłego wieku.

Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w celebrowaniu święta. Przygotowano stoisko pod szyldem I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, a w nim uczta dla ciała – można było skosztować pysznych ciast i ugasić pragnienie orzeźwiającą lemoniadą, zaś najmłodsi mieli szansę ozdobić swe twarze i włosy ciekawymi malunkami i plecionkami. Oczywiście nie zabrakło uczty dla ducha: podczas akcji „Podaruj książkę” zachęcaliśmy do czytania rozdając ciekawe książki – niespodzianki, prezentowaliśmy piękny kolaż wykonany przez Basię Dziwiszek z klasy 3a, który przedstawiał wiersz o kulturze autorstwa naszej nauczycielki historii pani Ewy Pawełek. Można było zrobić sobie fotkę z artystką tamtego czasu -Wiolettą Willas – portret wykonała Oliwia Jędrzejewska z klasy 3e. Towarzyszył nam także duch rywalizacji: powodzeniem cieszyły się partyjki szachów rozgrywane z uczestnikami obchodów. Całość wystawy okraszona była pięknymi dekoracjami, tańcami i strojami w stylu lat 50. w wykonaniu uczniów naszego liceum. Nie zabrakło oczywiście kramiku żydowskiego, w którym Piotr Szarek z klasy 2f i Krystian Domaszczyński z 3f wcielili się w role żydowskich sprzedawców rozmaitości.

Wspólnymi siłami uczniów i nauczycieli osiągnęliśmy sukces – nasze stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem i powodzeniem. Wszystkie akcje zorganizowały i poprowadziły panie nauczycielki: Ewa Pawełek, Anna Kotowska, Renata Wrona, Jadwiga Walenda, Agnieszka Michalik, Joanna Wilbik.
To był piękny dzień, wypełniony wspomnieniami, życzliwością, uśmiechem, współpracą, wymianą myśli i refleksją nad kulturą. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację tego święta. Do zobaczenia za rok!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content