Warsztaty językowe

Uczniowie klasy 1f i 2c pod opieką pani Joanny Kuźni, pani Karoliny Radzik i pani Marty Łukasik 21 kwietnia wzięli udział w warsztatach językowych w Warszawie. Prowadził je native speaker Mark Wills, który od lat wprowadza uczniów w świat Rodziny Królewskiej, historii Zjednoczonego Królestwa Anglii oraz kultury Anglii. Uczniowie naszego liceum aktywnie uczestniczyli w warsztatach, podczas których poznali historię powstania filmu agenta 007 oraz dowiedzieli, jak na przestrzeni lat społeczeństwo angielskie się zmieniało. Ponadto wykazali się znajomością historii Anglii i poznali ciekawostki z dworu królewskiego oraz najbardziej wpływowe i znane postaci w historii Anglii – począwszy od Króla Henryka VIII, a skończywszy na obecnie panującym Królu Karolu III.

Warsztaty były okazją do aktywnej komunikacji w języku angielskim oraz do poszerzenia wiedzy z zakresu historii, geografii i kultury krajów, które są pod panowaniem Korony Brytyjskiej. Po uczcie intelektualnej, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Łazienki Królewskie, gdzie podziwiali piękny ogród i budzącą się do życia przyrodę. Nakarmiwszy intelekt i oko, uczniowie udali się na posiłek, by w pełni sił wracać do domu.