Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Mottem uroczystej akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Renaty Wrony były słowaCypriana Kamila Norwida Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Jakub Trzpil  złożył pedagogom wyrazy uznania, życząc wytrwałości i wiary w sens pracy, marzeń, które dadzą się urzeczywistnić, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz cierpliwości, pogody ducha i optymizmu na co dzień. Dopełnieniem życzeń była dedykowana zebranym nauczycielom piosenka zespołu Lombard pt. „Przeżyj to sam” w wykonaniu Marcina Romanowskiego.

W dalszej części spotkania głos zabrała dyrektor szkoły Joanna Ostrowska, która wyraziła uznanie dla pracy wszystkich pedagogów zatrudnionych w szkole, podkreślając, że sukcesy uczniów to sukcesy nauczycieli.

W tym dniu za pracę dydaktyczno – wychowawczą nagrodę dyrektora otrzymali: p. Mariola Kostyra – Talarek, p. Tomasz Ekiert, p. Andrzej Frąckiewicz, p. Marcin Gałązka, p. Krzysztof Kędziorek, p. Katarzyna Kosińska, p. Wojciech Kwapisz, p. Agnieszka Maczkowska, p. Elżbieta Misińska, p. Ewa Pawełek, p. Emilia Piętka, p. Renata Wrona, p. Agnieszka Żak.

Dzień Edukacji Narodowej  to również okazja do wyróżnienia nauczycieli Nagrodą Starosty Powiatu Garwolińskiego. W tym roku otrzymały ją panie: Joanna Madej, Sylwia Mitkowska, Anna Thel. Ponadto pani dyrektor Joanna Ostrowska została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a pani Ewa Gałązka wyróżniona nagrodą Mazowieckiego Kuratora Oświaty.