Categories
Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Dnia 16 czerwca 2023 roku uczniowie klas Ic i Id pod opieką wychowawców – pani Katarzyny Błażejczyk i pani Beaty Rybickiej oraz opiekunów – pani Marioli Kostyry-Talarek i pani Elżbiety Kotlarskiej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W planie mieli grę w laserowy paintball, lekcję w Muzeum Farmacji oraz zwiedzanie Starego Miasta.


Około godziny 9:00 wyruszyliśmy z Garwolina. Tuż po 10:00 zameldowaliśmy się w stolicy. Podczas jazdy integrowaliśmy się poprzez wspólne śpiewanie piosenek i nawiązywanie kontaktów z uczniami równoległej klasy.

Pierwszym punktem planu wycieczki była gra w laserowy paintball. Każdy uczestnik otrzymał kamizelkę z bronią. Gra polegała na strzelaniu laserem  w przeciwników i zbieraniu punktów dla zespołu. Wszyscy byli zmęczeni, ale także bardzo zadowoleni. Gra zakończyła się uśmiechem na twarzach uczniów.
Po dużym wysiłku fizycznym była chwila na złapanie tchu i przejazddo Muzeum Farmacji mieszczącego się przy ul. Piwnej.Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich poszła na lekcję muzealną na temat: Substancje psychoaktywne w lecznictwie  i kulturze.Podczas wykładu uczniowie zostali zapoznani z aspektami stosowania substancji narkotycznych w przeszłości i obecnie. Przeanalizowali dzieje upowszechniania się oraz rosnącą popularność i popyt na tego typu preparaty. Zastanawiali się nad tym, dlaczego niektóre środki psychoaktywne (kofeina, alkohol, nikotyna) są łatwo dostępne. Dowiedzieli się, czym grozi przedawkowanie, a także regularne zażywanie środków odurzających.
Po spotkaniu w muzeum zwiedziliśmy Stare Miasto. Obejrzeliśmy Zamek Królewski z zewnątrz, a także Kolumnę Zygmunta. Udało się zrobić wspólne zdjęcia na tle warszawskiej Starówki.
Około godziny 16:00, po zrealizowaniu programu wyjazdu, wszyscy zebraliśmy się przy autokarze i usatysfakcjonowani wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Kacper Głowacki, kl. 1c


Strona używa plików Cookies.
Skip to content