Aktualności wycieczki

Wycieczka klasowa na Politechnikę Warszawską

Dnia 30 września wybraliśmy się na wycieczkę klasową na Politechnikę Warszawską. Wraz z wychowawczynią panią Joanną Madej odwiedziliśmy Wydział Mechaniczny Technologiczny. Wykładowcy uczelni oprowadzili nas po salach wykładowych. Mieliśmy okazję zobaczyć jak działa prasa hydrauliczna, na której sprawdza się wytrzymałość produktów. Następnie zaproszono nas na prezentację broni. Mogliśmy wszystkie przedmioty dokładnie obejrzeć, zadać wiele pytań. Kolejną atrakcją była sala biologiczno-mechaniczna, w której wykładowca pokazywał nam prace studentów – między innymi ratujące życie ludzi ulegającym wypadkom. Na koniec przeszliśmy na drugi wydział politechniki. Tam mieliśmy okazję zobaczyć uniwersytet nieco z innej strony, bardziej praktycznej. Na naszych oczach wykładowcy pokazywali działanie urządzeń takich jak drukarka 3D, frezarka, tokarka.

Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Był to dzień pełen nowych doznań i wrażeń naukowych. Dostrzegliśmy nieznane możliwości oraz przekonaliśmy się, że studia mogą być ciekawe i można uczyć się przez zabawę.

Uczniowie klasy 3e