Aktualności wycieczki

Wycieczka klasy If do Warszawy

Dnia 5 listopada klasa If wraz z opiekunami p. A. Kotowską i p. S. Mitkowską uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była integracja klasowa zespołu.

W programie wycieczki znalazł się spacer po warszawskim ZOO oraz zwiedzanie Łazienek Królewskich. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki, jak również wydarzenia historyczne związane z rozległym parkiem, w którego  sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego, oraz którego nazwa pochodzi od XVII-wiecznej łaźni polskiego szlachcica przebudowanej w XVIII wieku na pałac. Tu w Pałacu Na Wyspie król Stanisław August Poniatowski wydawał słynne obiady czwartkowe, zapraszając uczonych i poetów, by dyskutować z nimi o bieżących wydarzeniach. Dziś jest to muzeum, w którym mogliśmy podziwiać obrazy z królewskich kolekcji.
         Na terenie Łazienek oglądaliśmy również: oranżerie, amfiteatr, teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby.

Wyjazd okazał się niezwykle udany, a uczniowie już planują kolejną wycieczkę!