Z wizytą w Siedlcach

21 listopada grupa uczniów z klas 1A, 1C, 2A, 2D, 3B pod opieką nauczycieli: Ewy Pawełek, Katarzyny Jaworskiej, Elżbiety Misińskiej brała udział w jednodniowej wycieczce do Siedlec.

Głównymi celami wyjazdu były: pogłębienie wiedzy o życiu wielkich Polaków – św. Jana Pawła II i św. brata Alberta Chmielowskiego oraz integracja uczestników wycieczki.

Uczniowie zwiedzili Muzeum św. Jana Pawła II. Następnie uczestniczyli we Mszy świętej w katedrze siedleckiej – wybudowanej w latach 1906-1912. Wspólnie modlili się też w świątyni przy grobach zmarłych biskupów: Henryka Przeździeckiego, Ignacego Świrskiego, Jana Mazura, Jana Wiktora Nowaka.

Po południu w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej odbyło się przedstawienie teatralne „Dobry jak chleb”, ukazujące najważniejsze fakty z życia św. Brata Alberta. Przygotowali je i wykonali alumni III roku. Alumn Bartłomiej Głaszczka, absolwent naszej szkoły, był jednym z aktorów. Po zakończeniu spektaklu oprowadził grupę garwolińską po gmachu seminarium. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli główną kaplicę, refektarz, salę misyjną i wykładową oraz bibliotekę.

Uczniowie złożyli życzenia klerykowi Bartkowi z okazji niedawnej uroczystości obłóczyn związanej z przyjęciem stroju duchownego i wręczyli symboliczny upominek. Alumn Bartłomiej przedstawił też świadectwo o rozeznawaniu swojego powołania.

Dla wszystkich uczestników wyjazd był ciekawym i budującym doświadczeniem.