Categories
Aktualności

„Za każdy uśmiech Twój…”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym liceum odbyła się uroczystość z udziałem nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor Wydziału Oświaty pani Justyna Maszkiewicz oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Spotkanie otworzyła pani dyrektor Joanna Ostrowska, witając zebranych. Dyrektor przypomniała przesłanie Jana Pawła II oraz złożyła życzenia wszystkim zebranym. Nie zabrakło osobistych wspomnień i wyrazów wdzięczności wobec nauczycieli emerytów.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły poinformowała o przyznaniu odznaczeń państwowych nauczycielom: p. Ewie Gałązce, p. Marioli Kostyrze-Talarek, p. Ewie Pawełek, p. Jadwidze Walendzie oraz p. Agnieszce Żak. Dyrektor Joanna Ostrowska wręczyła wyróżnionym nauczycielom zaproszenia na uroczystość przyznania odznaczeń, która odbędzie się 21 października w Siedlcach. Wręczono również Nagrody Dyrektora Szkoły, otrzymali je państwo: Sylwia Mitkowska, Agnieszka Żak, Andrzej Szarek, Ewa Gałązka, Anna Thel, Joanna Kuźnia, Mariola Jędrych, Joanna Madej, Agnieszka Krupa, Renata Wrona, Hanna Jaskuła, Anna Patynowska-Gendek, Jadwiga Walenda, Agnieszka Maczkowska. Przyznano również nagrody pracownikom niepedagogicznym – pracownikom sekretariatu, działu kadr i księgowości oraz obsługi.

Następnie uczniowie: Hanna Biernacka, Natalia Szklarewska oraz Mateusz Dębecki przedstawili program „Za każdy uśmiech Twój”, przygotowany przez p. Agnieszkę Żak. W swoim wystąpieniu przekazali nauczycielom i pracownikom szkoły wyrazy uznania i wdzięczności: Dziękujemy za dumę z naszych osiągnięć, lecz jeszcze mocniej za wyrozumiałość dla naszych słabości.Za to, że pokazujecie nam, że oprócz efektu liczy się także zaangażowanie. Dziękujemy za każdą kolejną szansę, byśmy w przyszłości również potrafili taką szansę dawać innym. Uczniowie złożyli także nauczycielom serdeczne życzenia: Drodzy wychowawcy, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, życzymy Wam inspiracji, niezwykłych doświadczeń, spełnienia marzeń, nawet ekstremalnych. Życzymy sukcesów na miarę XXI wieku. Życzymy, by świat Was poznał i podziwiał, bo zasługujecie na to jak nikt. A zanim to wszystko się spełni, życzymy radości płynącej z prostych, codziennych spraw: że ma się wokół siebie dobrych ludzi, że słońce jest zawsze, chociaż czasami go nie widać. Życzymy poczucia, że Państwa wysiłek nie jest nadaremny, lecz potrzebny. Życzymy Państwu jak najwięcej spokoju w dynamicznym życiu szkoły, i takiej cudownej wewnętrznej ciszy mimo codziennego gwaru. Życzymy także przekonania, że są Państwo we właściwym miejscu w życiu – w dobrym „tu” i dobrym „teraz”. Życzymy uśmiechu – prawdziwego, szczerego uśmiechu – od innych, do innych i do siebie. Dzięki uśmiechowi w szkole jest piękniej. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Andrzej Szarek, a wśród wykonawców znaleźli się: Hanna Biernacka, Wiktoria Piorun, Natalia Wieczorkiewicz, Antoni Mitura i Ignacy Mitura.

Na zakończenie głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jan Garwoliński, który przypomniał w swoim wystąpieniu o zasługach Komisji Edukacji Narodowej i podkreślił ważną rolę nauczycieli i uczniów w rozwoju kraju. Przedstawiciele Samorządu wręczyli nauczycielom i pracownikom symboliczne róże jako wyraz uznania i wdzięczności. W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli nauczyciele: p. Agnieszka Żak, p. Renata Wrona, p. Andrzej Szarek oraz p. Hanna Jaskuła.

Dzień Edukacji Narodowej 2022


Strona używa plików Cookies.
Skip to content