Categories
Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Ostatni dzwonek wybrzmiał!

W piątek 23 czerwca dobiegł końca rok szkolny 2022/2023. Dla wielu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie był to czas wytężonej pracy, czego efektem są świadectwa z wyróżnieniem. Uroczystość – na placu przed szkołą – otworzyła pani dyrektor Joanna Ostrowska, która powitała zaproszonych gości: starostę powiatu garwolińskiego pana Mirosława Walickiego, przedstawicieli  Rady Rodziców panią Joannę Możdżonek-Sabak i pana Grzegorza Rosłańca, a następnie wszystkich uczniów, ich rodziców oraz grono pedagogiczne.  

W części oficjalnej uroczystości pani dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie. Szczególne słowa skierowała do organu prowadzącego placówkę, dziękując za wsparcie oraz możliwość aktywnej współpracy.

Następnie zwróciła się do uczniów, przywołując znaczące ich osiągnięcia oraz najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

– Choć kończymy ten rok szkolny, to nasza nauka i rozwój nie mają końca. Bądźcie ambitni, otwarci na nowe wyzwania i gotowi na ciężką pracę, która przynosi efekty– dodała na zakończenie pani dyrektor.

W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście. Następnie złożono kwiaty pod Pomnikiem Jubileuszowym i przystąpiono do rozdawania świadectw z wyróżnieniem oraz przewidzianych nagród. 

Drugą częścią uroczystości były spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie świadectwa otrzymali pozostali uczniowie. Ostatnie przed wakacjami godziny wychowawcze zaowocowały przypomnieniem młodym ludziom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii letnich. Finalnym punktem uroczystości była msza święta w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Wszystkim uczniom życzymy aktywnego i bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content