Studniówka 2023

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu.”

To była wyjątkowa noc! Piękne sukienki, eleganckie garnitury i wspaniała zabawa! W sobotę 28 stycznia, w Sali Bankietowej Moderno w Górznie, niezapomniany bal studniówkowy przeżyli uczniowie klas maturalnych.

– Witamy Państwa bardzo serdecznie na bali studniówkowym I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie. Uroczystość dzisiejsza w sposób symboliczny, tradycyjny i pełen młodzieńczej radości i optymizmu sposób przypomina, że za 100 dni czeka nas egzamin dojrzałości – tymi słowami Iga Drzazga i Mateusz Dębecki w imieniu maturzystów przywitali uczestników uroczystości.

Wśród gości zaproszonych przez tegorocznych maturzystów znaleźli się: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Mirosław Walicki, burmistrz miasta Garwolin Marzena Świeczak, dyrektor szkoły Joanna Ostrowska, wicedyrektor Mariola Kostyra – Talarek, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, rada rodziców na czele z przewodniczącą Joanną Możdżonek – Sabak i wiceprzewodniczącym Grzegorzem Rosłańcem.
– Drodzy maturzyści, kiedy przyszliście do szkoły cztery lata temu, pewnie mało kto wierzył, że ten czas minie szybko, a minął szybko i dziś tutaj bawicie się jako dorośli uczniowie, więc niech ten wieczór będzie początkiem waszej prawdziwej dorosłości. Dorosłość to nie dowód osobisty, to odpowiedzialność za egzamin maturalny, za życie i za wszystko co jeszcze przed wami. – tymi słowami do licealistów zwróciła się dyrektor Joanna Ostrowska. Dyrektor życzyła uczniom miłej zabawy do białego rana, wspaniałych wspomnień, które pozostaną na całe życie oraz powodzenia na maturze.
Życzenia młodzieży złożyli też: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, burmistrz miasta Garwolin Marzena Świeczak, przewodnicząca rady rodziców Joanna Możdżonek – Sabak, wiceprzewodniczący rady rodziców Grzegorz Rosłaniec i przewodniczący samorządu szkolnego Jan Garwoliński.
Gorące podziękowaniaoraz kwiaty licealiści przekazali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i przedstawicielom rodziców.
Jak nakazuje tradycja maturzyści zatańczyli poloneza. Na ten moment czekali licznie zgromadzeni rodzice tegorocznych maturzystów. Wszyscy gromkimi brawami nagrodzili tańczących, a także panieAgnieszkę Michalik i Jadwigę Walendę, które przez kilka tygodni przygotowywałychoreografię tego uroczystego tańca. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi odtańczyli tradycyjnego, profesorskiego walca, po którym rozpoczęła się studniówkowa zabawa.

A za sto dni… matura!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content