Edukacja czytelniczo-medialna

„Patrzę, czytam, piszę”.
Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz zainteresowań dziennikarskich, kształtowanie postawy odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnych oraz umiejętności pracy w grupie, rzetelność informacyjna i etyka słowa, motywacja do kreatywności i konsekwencji w realizowaniu zamierzonych celów i planów, inspiracja do angażowania się w życie szkoły – to tylko niektóre z założeń pracy Koła Dziennikarskiego, które w ramach edukacji czytelniczo-medialnej prowadzi pani Agnieszka Maczkowska.
W roku szkolnym 2021-2022 zajęcia związane są z prowadzeniem profilu szkoły na Facebooku „Liceum Piłsudskiego w Garwolinie”. Uczniowie poznają również historię zajęć dziennikarskich w naszej szkole, które mają bogatą, ponad dwudziestoletnią tradycję. Wydawane na przestrzeni lat gazety, takie jak „Gazeta Szkolna”, „Trzynastka” i „Trajektoria” oraz inne działania kolejnych szkolnych redakcji – audycje, wystawy, programy – na stałe wpisały się w historię naszej szkoły, będąc ważnym elementem jej tradycji i promocji.