Koło Historyczne

W Szkolnym Kole Historycznym miejsce może znaleźć każdy, kto lubi historię. Głównym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań historycznych oraz patriotyzmu poprzez poszerzanie wiedzy historycznej i ukazywanie przydatności historii w różnych dziedzinach życia, jak również przygotowanie do egzaminu maturalnego z historii. Zajęcia prowadzone są przez p. Emilię Piętkę- nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie.
Na spotkaniach poszerzamy swoją wiedzę na temat historii oraz stosujemy aktywne metody nauki. Uczestnicy zajęć poznają typy zadań maturalnych, aby móc swobodnie operować swoją wiedzą w udzielaniu odpowiedzi w różnorodnych zadaniach typu maturalnego. Istotnym elementem tych zajęć jest twórcza dyskusja, która uczy sztuki poprawnej argumentacji oraz pozwala wyjaśnić powstałe wątpliwości. W trakcie zajęć wykorzystywane są teksty źródłowe, ilustracje, mapy, dane statystyczne i inne źródła wiedzy historycznej, które mają na celu lepsze zobrazowanie omawianych zagadnień.
W szkole organizujemy audycje radiowe oraz wystawy upamiętniające ważne wydarzenia historyczne. W pierwszym półroczu przygotowaliśmy dla społeczności szkolnej audycje: „My z niego wszyscy”- Polskie Państwo Podziemne, 13-XII-1981. Dopełnieniem były również wewnątrzszkolne konkursy oraz wystawy upamiętniające mi.in. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wprowadzenia stanu wojennego oraz Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. „Wyklęte życiorysy”.

Smoleńsk – tragiczne kwietniowe rocznice…