Komunikacja społeczna i medialna

Zajęcia z komunikacji społecznej i medialnej, prowadzone przez panią Lidię Soćko, nauczycielkę wiedzy o społeczeństwie, dają możliwość poznania sposobów konstruowania przekazu medialnego. Uczniowie pogłębiają wiedzę w zakresie funkcjonowania mediów, poznają komunikację bezpośrednią i pośrednią. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia rozwijanie się w zakresie kulturowym i dziennikarskim. Celem zajęć jest, między innymi, pogłębianie zainteresowania formami komunikowania się oraz praca nad konstruowaniem wypowiedzi. Dzięki tym zajęciom uczniowie poznają różnego rodzaju gatunki medialne, zasady kultury w mediach społecznościowych oraz o projektowania wizerunku w Internecie. Nabywają też umiejętności debatowania i pogłębiania relacji interpersonalnych. Są to wiadomości i umiejętności niezbędne dla współczesnego młodego człowieka. Zajęcia prowadzone są w aktywny i różnorodny sposób, z wykorzystaniem wielu metod, co rozwija kreatywność.