Salon Maturzystów Perspektywy 2019

W dniu 13 września uczniowie z klas IIId, IIIe i IIIf liceum wzięli udział w zorganizowanym w Warszawie Salonie Maturzystów. Natomiast 27 września klasy IIIa i IIIc uczestniczyły w takim samym przedsięwzięciu, ale w Lublinie. Ta największa w Polsce kampania edukacyjno-informacyjna odbyła się w tym roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej oraz w budynku głównym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. To tutaj nasi uczniowie nie tylko uzyskali cenne wskazówki dotyczące egzaminów maturalnych (m.in. z języka polskiego, matematyki, historii, WOS-u czy geografii), uczestnicząc w wykładach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, ale przede wszystkim mieli okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi i wymaganiami rekrutacyjnymi uczelni wyższych z całej Polski. Mamy nadzieję, że wiedza ta pomoże im rozsądnie zaplanować przygotowanie do egzaminów, a pierwsze zetknięcie z uczelnią wyższą będzie pozytywną motywacją do nauki.

ep