Święto Niepodległości


11 listopada to dzień najważniejszego polskiego święta narodowego – Święta Niepodległości Polski. Tego dnia w naszym mieście, podobnie jak w wielu innych miejscowościach, mieszkańcy upamiętniają odzyskanie wolności po latach zaborów. Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo w tych uroczystościach uczniów klas pierwszych, którzy po ślubowaniu, w nowych czapkach maciejówkach reprezentują całą społeczność szkolną. W tym roku szkolnym reprezentacja była szczególnie liczna. O godzinie 9.30 ze szkolnym sztandarem uczniowie wraz z wychowawcami udali się do kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego na uroczystą mszę św. Podczas homilii ksiądz podkreślił wartość wolności i pracy dla ojczyzny, oraz stwierdził, że „wspólne dobro rodzi się tylko z poświęcenia.” Po mszy św. wszyscy zebrani, przy akompaniamencie orkiestry, przemaszerowali na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się miejska część uroczystości. Przy Kamieniu Piłsudskiego głos zabrali: burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz został odczytany list od senator Marii Koc, który odczytał Krzysztof Żochowski. Po przemówieniach delegacje złożyły kwiaty i został odśpiewany hymn narodowy. Na koniec uroczystości wszyscy obecni na niej uczniowie naszego liceum i ich wychowawcy wraz z dyrekcją szkoły, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy kamieniu upamiętniającym obecność patrona naszej szkoły w Garwolinie.

Szanujmy naszą niepodległość i pamiętajmy o tych, którzy nam ją wywalczyli.

Tagi: