Categories
Aktualności

160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W 2023 roku przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. 22 i 23 stycznia 2023  odbyły się miejsko-powiatowe uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

W niedzielę 22 stycznia na cmentarzu parafialnym w Garwolinie delegacje samorządów Powiatu Garwolińskiego, miasta Garwolina oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Obwód „Gołąb”, służb mundurowych i  szkół z terenu powiatu garwolińskiego złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy pomniku poświęconym Poległym Powstańcom. Nasze liceum reprezentowała wicedyrektor Mariola Kostyra-Talarek oraz grupa uczniów z klasy 2d pod opieką pani Katarzyny Jaworskiej.

Następnie w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odbyła się msza w intencji Ojczyzny, po której uczczono pamięć Bohaterów Styczniowych przy pamiątkowej tablicy umieszczonej 10 lat temu na północnej ścianie garwolińskiej kolegiaty.

Rocznicę styczniowego zrywu narodowego upamiętniono również w naszym liceum. 23 i 24 stycznia społeczność szkolna mogła wysłuchać za pośrednictwem radiowęzła audycji „Hej, strzelcy wraz” poświęconej temu ważnemu w dziejach Polski wydarzeniu historycznemu. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez uczniów klasy 1a pod opieką pani Ewy Gałązki, nauczycielki historii. Również z tej okazji w bibliotece szkolnej powstała wystawa książek. Panie bibliotekarki Elżbieta Kotlarska i Katarzyna Lipińska wyeksponowały relacje historyczne, wspomnienia i powieści związane z Powstaniem Styczniowym.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content