Akcja „Sprzątamy dla Polski”

Tradycją naszej szkoły jest udział w różnych akcjach społecznych i ekologicznych. Dlatego nasi uczniowie z klas IVf i IIIb pod opieką pani Renaty Wrony i pani Małgorzaty Sobiech bardzo chętnie wzięli udział w VI edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”, której finał odbył się 4 października 2023 r. na terenie całego kraju. Celem przedsięwzięcia, które honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej i troski o środowisko naturalne w najbliżej okolicy oraz walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Poprzez wspólne sprzątanie kształtujemy postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Nasi uczniowie sprzątali tereny zielone nad rzeką Wilgą. Robili to ochoczo, choć pogoda nie była sprzyjająca. Towarzyszył nam śpiew i uśmiech na twarzy.