Bezpieczne wakacje

W dniu 20.06.22 w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczne prowadzone przez panią policjantkę Karolinę Lipiec z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Dotyczyły tematu ,,Bezpieczne wakacje”. Policjantka omówiła zasady bezpiecznego zachowania się w górach i nad wodą. Mówiła także o właściwym zachowaniu w ruchu drogowym, jeśli jest się pieszym, kierującym rowerem, motorem czy samochodem. Zwróciła także uwagę, jak bezpiecznie postępować podczas prac polowych. Wspomniała o konsekwencjach związanych z ryzykownym zachowaniem, jakim jest zażywanie środków psychoaktywnych takich jak dopalacze, alkohol czy narkotyki. Przypomniała, czym grozi palenie papierosów,  w tym e-papierosów, w miejscach publicznych. Szkoła i teren szkoły do takich miejsc należą.