Categories
Aktualności wycieczki

Bieszczady 2023

W dniach 30.05 – 02.06.2023 r. odbyła się szkolna wycieczka krajoznawcza w jeden z najpiękniejszych zakątków Polski – w Bieszczady. Jest to część kraju o szczególnie trudnej historii relacji polsko-ukraińskich do dziś wzbudzających skrajne emocje. W wycieczce udział wzięli uczniowie z różnych klas począwszy od pierwszych, a na trzecich skończywszy. Uczestnicy mogli podziwiać piękne wnętrza pałacu Lubomirskich w Łańcucie, posłuchać jak żyli ówcześni arystokraci i choć na chwilę przenieść się w czasy życia polskich magnatów I Rzeczypospolitej. Rodowici bieszczadzcy przewodnicy przypomnieli trudną historię tego regionu opowiadając o bratobójczych walkach pomiędzy narodami wspólnie tworzącymi historię Bieszczadów, a które zakończyła dopiero znana wszystkim Akcja Wisła. Ale Panowie opowiadali także o zwykłym życiu w górach, które jest trudne ze względu na swoje położenie i warunki geograficzne. W czasie tej wspaniałej wyprawy aura dopisała, toteż młodzież mogła w całej krasie podziwiać piękne widoki Małej i Dużej Rawki oraz najwyższego szczytu Bieszczadów – Tarnicy. Ponieważ w każdych górach podziwianie widoków musi być okupione ogromnym wysiłkiem fizycznym, tak było i w tym przypadku – jednakże było warto, w nagrodę cudne krajobrazy, poczucie szczęścia i piękna opalenizna. Ekscytującym przeżyciem dla wycieczkowiczów był także przejazd nowo wybudowaną kolejką gondolową, której trasa wiedzie nad Zaporą Solińską do wieży widokowej, z której można podziwiać całą panoramę Bieszczadów i Jeziora Solińskiego wraz z przyległymi miejscowościami. Oczywiście na wycieczce nie zabrakło także szeroko rozumianej integracji: dużo zabawy, śmiechu, piosenek przy ognisku, pieczenia kiełbasek, potańcówek, wspólnych kaw i gry w piłkę.
Uczniowie mogli wspólnie się bawić i poznawać dziedzictwo kulturowe naszej Ojczyzny, kilka wspaniałych wspólnie spędzonych dni to piękny prezent na zakończenie roku szkolnego.
Uczestnikom towarzyszyli oczywiście opiekunowie – panie: Renata Wrona, Beata Rybicka, Karolina Radzik i Jadwiga Walenda. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Anna Kotowska.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content