Aktualności biblioteka

„Cała Polska czyta dzieciom!”

Dnia 11.12.2023 licealiści działający w Szkolnym Kole Caritas nr 95, odwiedzili dzieci w świetlicy środowiskowej Przystań Nr 1, która mieści się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. M. Konopnickiej w Garwolinie. Celem spotkania było włączenie się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom!”. Najmłodsi uczniowie z zainteresowaniem słuchali bajek czytanych przez młodzież.

W akcji uczestniczyli uczniowie z I LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie: Weronika Wojtaś, Angelika Zadrożna, Maciej Przybysz, Wiktoria Zackiewicz, Michalina Mianowska. Wolontariuszom towarzyszył szkolny opiekun Caritasu – pani Elżbieta Misińska.

Akcję zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który koordynuje biblioteka szkolna.