Dzień Otwarty

Dzień Otwarty to bardzo dobra okazja, by zaprezentować ofertę edukacyjną rok szkolny 2024/25 oraz pokazać, jak uczymy się, rozwijamy nasze pasje i zainteresowania. 23 marca 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas ósmych szkół podstawowych stojących przed wyborem szkoły, w której wkrótce będą kontynuować edukację.

W rolę szkolnych przewodników wcielili się licealiści, którzy odpowiadali na pytania i oprowadzali po korytarzach, pokazując sale lekcyjne, pracownie naukowe, sale gimnastyczne, bibliotekę, gdzie zostały przygotowane m.in. testy umiejętności, pokazy, warsztaty i eksperymenty. Ósmoklasiści mogli dołączyć do karaoke po angielsku, zatańczyć belgijkę, uczestniczyć w pokazach chemicznych lub warsztatach zdrowej diety, obejrzeć wystawy tematyczne, sprawdzić swoje umiejętności polonistyczne, matematyczne i językowe. Mogli na chwilę przenieść się do Hiszpanii lub Francji, sprawdzić czy światło + światło = ciemność, dowiedzieć się do czego służą tabliczki florenckie, skorzystać z porady doradcy zawodowego. Na górnym holu oprócz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na gości czekał słodki poczęstunek. Rodzice mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, poznać metody pracy z uczniami oraz o możliwości wsparcia i rozwoju ich dzieci w naszej szkole.

Dzień Otwarty w naszej szkole był niezwykłym wydarzeniem, pełnym entuzjazmu, energii oraz zaangażowania. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Mamy nadzieję, że każdy mógł poczuć atmosferę naszej szkoły i przekonać się o jakości naszej edukacji oraz o tym, że jesteśmy miejscem, w którym każdy uczeń może rozwijać swoje talenty i pasje.

Mamy nadzieję, że wkrótce absolwenci klas ósmych staną się uczniami naszej szkoły! Dziękujemy jeszcze raz i do zobaczenia!