Categories
Aktualności

Festiwal Nauk Przyrodniczych

Co zrobić z fusami od kawy, jak pozbyć się bólu zęba, jak wykorzystać butelki typu PET, co się stanie, gdy skropimy styropian sokiem pomarańczowym, jak pachnie papier czerpany z odchodów słonia, czy pić napoje z puszki czy z butelki, jak wykorzystać sodę i ocet do czyszczenia? Na te i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedzi podczas Festiwalu Nauk Przyrodniczych pod hasłem „Obudź się na świat”, który odbył się w naszej szkole 20 czerwca 2022 r. Honorowy patronat nad festiwalem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki.W wydarzeniu, adresowanym do całej społeczności szkolnej, brali udział zaproszeni goście: Grzegorz Woźniak Poseł na Sejm RP, Justyna Maszkiewicz Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Garwolinie, Kultury i Sportu, Agnieszka Gromół Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Garwolinie, Dorota Brojek Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie, Joanna Możdżonek-Sabak Przewodnicząca Rady Rodziców. Gościem specjalnym festiwalu był podróżnik Piotr Strzeżysz, który wygłosił prelekcję „Obudź się na świat”, a następnie poprowadził spotkania edukacyjne dla uczniów. Zebrani mogli podziwiać pokaz taneczny inspirowany muzyką A. Vivaldiego „Cztery pory roku”.

Podczas Festiwalu uczniowie z Klubu Młodego Ekologa zaprezentowali wyniki wspólnej pracy badawczej „Porosty nadrzewne Garwolina wyznacznikiem czystości powietrza”. W dużej sali gimnastycznej licealiści przygotowali 30 stoisk edukacyjnych. Odbyły się warsztaty robienia tabliczek florenckich, woskowijek, tworzenia ogrodów w butelkach i papieru czerpanego. Można było skorzystać z porad z zakresu fitoterapii lub sprawdzić, jak należy prawidłowo segregować odpady. Uczestnicy festiwalu mogli poznać kwiaty jadalne i rośliny oczyszczające powietrze, a niektóre z nich nawet zabrać do domu. Organizatorzy zapewnili też słodki ekologiczny poczęstunek w biodegradowalnych naczyniach oraz ciasteczka w wielu oryginalnych smakach, np. z kwiatem czarnego bzu, pokrzywą, owsiane z pestkami dyni czy krakersy igłami sosny i czarną solą. Można było również poznać dobroczynne właściwości m.in. pokrzywy, marchewki, mniszka lekarskiego, miodu pszczelego.

W przygotowanie wydarzenia zaangażowało się wielu uczniów z naszej szkoły. Koordynatorem była pani Hanna Jaskuła, która zorganizowała Festiwal z pomocą pani Małgorzaty Sobiech i pani Renaty Wrony oraz pani Agnieszki Michalik (pokaz taneczny), przy wsparciu Rady Rodziców i dyrektor Joanny Ostrowskiej.

Przesłaniem Festiwalu jest pokazanie, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska oraz zmotywowanie uczestników do zmiany nawyków i troski o środowisko, w którym żyjemy.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content