Honorowi Krwiodawcy

W dniu 13 listopada br. odbyła się kolejna edycja akcji Honorowego Krwiodawstwa. Udział w niej wzięli pełnoletni uczniowie naszej szkoły. Po raz kolejny młodzi udowadniają, że można na nich liczyć, gdy życie i zdrowie wielu ludzi jest zagrożone.

Krew jest wartością samą w sobie, nie można jej wyprodukować ani zastąpić, można tylko liczyć na ofiarność ludzi, którzy bezinteresownie oddają cząstkę siebie, by komuś pomóc lub uratować życie.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zgłosiło się ponad 80 osób, niestety z powodu ograniczeń czasowych nie wszystkie mogły oddać krew. W kolejnych miesiącach planowana jest już następna taka inicjatywa. Podczas akcji młodzieżą opiekowała się pani Magdalena Urbańczyk – Pielęgniarka Szkolna, natomiast jej organizatorem i koordynatorem była pani Anna Kotowska.

Tekst: A. Kotowska