Categories
Aktualności

Integracyjna wycieczka międzyklasowa

Dnia 29 maja klasy Ie i If pod opieką p. S. Mitkowskiej, p. A. Kotowskiej, p. K. Radzik i p. J. Walendy udały się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Celem wyjazdu była integracja międzyklasowa oraz zwiedzanie Cosmos Muzeum i Muzeum Geologicznego.

PUŁAPKA DLA OKA – ILUZJE I SZTUKA WSPÓŁCZESNA

to oferta Cosmos Muzeum, gdzie zwiedzający doświadczają magicznej przestrzeni. Spośród atrakcji oferowanych przez organizatorów odbyliśmy spacer przez tunel wirowy, cosmos room, infinity room, odwrócony pokój oraz labirynt, interaktywną mapę, ścianę CMY czy pokój Amesa. Wrażenia zwiedzających muzeum są potęgowane przez niecodzienne doświadczenia kosmiczne, jak również iluzję pozwalającą na głębsze przyjrzenie się i odnalezienie w sobie  małych wszechświatów, które postrzegają rzeczywistość na różne sposoby.

Z kolei Muzeum Geologiczne przybliżyło nam budowę geologiczną Polski. Różnorodność ekspozycji muzealnych stanowią bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości, które ułożono w tematyczne wystawy. Naszą uwagę zwróciły szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej dinozaura – dilofozaura oraz tropy tych zwierząt zamieszkujących kiedyś nasze ziemie.

Wycieczka obfitowała w wiele niezapomnianych atrakcji oraz była ciekawym sposobem aktywnie spędzonego czasu.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content