Categories
Aktualności

Jak można zostać posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży?

Udało się to  dwóm uczennicom z klasy I e – Gabrieli Lemieszkiewicz i Gabrieli Walickiej. Pod kierunkiem nauczycielki wiedzy o społeczeństwie Ewy Gałązki przygotowały pracę w formie słuchowiska radiowego, które przyniosło im sukces. Zostały laureatkami konkursu i otrzymały mandaty posłanek na Sejm Dzieci i Młodzieży. Znalazły się w gronie 460 reprezentantów młodych ludzi z całej Polski.

Aby to osiągnąć zapoznały się z postacią i nauczaniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego Sejm RP wybrał patronem 2021r., (a którego beatyfikacja ma nastąpić 12 września), a następnie przygotowały pracę  na temat : Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Być posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży to bardzo interesujące doświadczenie. Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym, którego celem jest m.in. promowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodego pokolenia. Każdego roku o mandat posła ubiega się wielu uczniów ze szkół z całej Polski. W tym roku odbyła się już XXVII edycja. Ze względu na warunki epidemiczne została zorganizowana w formie on-line.

Gratulujemy naszym posłankom.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content