Categories
Aktualności

Klasa IIIa kulturalnie w Warszawie

14 kwietnia 2023 rokuwraz z wychowawczynią p. Agnieszką Żak i p. Katarzyną Lipińską wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była multisensoryczna wystawa pt. ,,IMMERSIVE MONET & THE IMPRESSIONISTS”, która pozwoliła licealistom niemal dosłownie zanurzyć się w obrazach impresjonistów. Niezwykłe dzieła Claude’a Moneta, Paula Cézanne’a, Edgara Degasa i innych malarzy tego nurtu „pochłonęły” całe otoczenie wraz z obserwatorami, którzy podziwiali multimedialną wystawę.  Niezwykłe wrażenie pogłębiła muzyka i efekty dźwiękowe, podtrzymujące klimat dzieł impresjonistycznych.

Po opuszczeniu świata impresjonistów udaliśmy się do Teatru Capitol, gdzie obejrzeliśmy musical pt. ,,Dreams”, poruszający zagadnienia takie jak: samoakceptacja, poczucie własnej wartości, wsparcie ze strony rodziców, wpływ kontaktów z rówieśnikami na realizowanie marzeń, a także potrzeba ochrony środowiska. Spektakl motywował do działania i spełniania swoich marzeń bez względu na liczne przeszkody, które na pierwszy rzut oka wydawać się mogą nie do pokonania.

Po występie odbyło się spotkanie z aktorami – widzowie mogli porozmawiać z wykonawcami, a nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na koniec wysłuchaliśmy prelekcji prowadzonej przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń i potrzeby samoakceptacji u dzieci i młodzieży oraz akcji organizowanych przez Stowarzyszenie.

Swoimi wrażeniami podzieliły się uczennice z klasy IIIa: Ala Czajka, Julia Jankiewicz, Karolina Zając i Julita Piskorz.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content