Aktualności Konkursy

Konkurs Projektanci Edukacji

Uczniowie klasy IIC pod opieką pani Agnieszki Krupy zgłosili na początku grudnia projekt w konkursie Projektanci Edukacji – od pomysłu do projektu organizowanym od wielu lat przed Wydawnictwo Nowej Ery.

Pomysł polega na stworzeniu wystawy łączącej biologię, mikrobiologię z matematyką. Głównym celem jest wzbudzenie w odbiorcach zachwytu nad pięknem tego świata niewidocznego gołym okiem, a następnie zadziwienie jego opisem matematycznym.

Efekt, który chcielibyśmy osiągnąć to: wystawa kilkunastu zdjęć wielkoformatowych wraz z ich modelem matematycznym dostępna w szkole podczas Festiwalu Nauk, a także udostępniona w ośrodkach kultury lub szkołach w powiecie garwolińskim (a być może szerzej w województwie mazowieckim). Do tej pory otrzymaliśmy prawie 500 głosów internautów, za które gorąco dziękujemy. Przed nami najbardziej intensywna część projektu – obserwacje mikroskopowe wraz z tworzeniem ich opisu matematycznego.