Categories
Aktualności

Lekcja w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej

19.09.2023 r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Młodzież odwiedziła Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Garwolinie. Zapoznała się z bogatą ofertą biblioteki (ponad 54 tys. tytułów) oraz sprawdziła i wzbogaciła swoją wiedzę o Garwolinie.

Biblioteka to nowoczesny ośrodek informacji, edukacji oraz aktywności kulturalnej i lokalnej. Oferta biblioteki jest skierowana do mieszkańców miasta i powiatu. Książnica ta posiada następujące rodzaje zbiorów: książki naukowe, popularnonaukowe, klasykę polską i światową, beletrystykę, lektury oraz opracowania, a także książki w językach obcych.

Podczas spotkania licealiści poznali strukturę biblioteki: dział udostępniania zbiorów, dział informacyjno-bibliograficzny oraz mediatekę.

Uczniowie wzięli także udział w zajęciach z edukacji regionalnej. Dowiedzieli się, iż w czytelni wydzielono Dział Zbiorów Regionalnych, gdzie gromadzone są publikacje związane z Garwolinem i Powiatem Garwolińskim. Zapoznali się z prezentacją na temat historii naszego miasta. Uczniowie biorąc udział w grze on-line RozeGraj Garwolin-Miasto oraz w quizie o Garwolinie w aplikacji Kahoot!, mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat historii miasta.

Licealiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Nowoczesna forma poznania historii Garwolina bardzo im się spodobała. Pełni pozytywnych wrażeń powrócili do szkoły.

Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa. Opiekunami młodzieży były: p. Elżbieta Kotlarska, p. Katarzyna Lipińska i p. Agnieszka Michalik.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content