Categories
Aktualności wycieczki

Licealiści w Sejmie

Dzień 20 stycznia 2022 był nagrodą za nasze starania o jak najlepsze wyniki, za wysiłki, by sprostać stawianym nam zadaniom, wytchnieniem w trudnych dniach wystawiania ocen semestralnych. Była to okazja, by jeszcze lepiej się poznać, poczuć się jedną drużyną, śpiewając razem w autokarze czy bawiąc się razem na lodowisku. Była i zabawa, i poznawanie pracy posła oraz zasad funkcjonowania polskiego parlamentaryzmu.

Pierwszym punktem wycieczki był budynek Sejmu. Przed wejściem na teren Sejmu policjant poprosił nas o dowody osobiste i zweryfikował naszą tożsamość. Wchodząc do budynku przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa, dostaliśmy przepustki i po chwili rozpoczęliśmy zwiedzanie Sejmu z panią przewodnik oraz panem Grzegorzem Woźniakiem – posłem z terenu Powiatu Garwolińskiego. Byliśmy ostatnią wycieczką, zwiedzającą Sejm, przed przejściem posłów na tryb pracy zdalnej. Musieliśmy zachować środki ostrożności i mieć na twarzach maseczki. Zdjęliśmy je tylko na moment wspólnego zdjęcia.

W pierwszej kolejności pani przewodnik pokazała nam makietę budynków sejmowych i przybliżyła ich funkcję oraz możliwość przemieszczania się między nimi. Potem przeszliśmy do auli, w której odbywają się obrady sejmowe. Pan poseł opowiedział nam trochę ciekawostek o swojej pracy i był pod wrażeniem naszej wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Przypomniał nam, że powinniśmy być dumni, że jesteśmy licealistami z Długiej i zachęcał nas do pracy na rzecz społeczności, zaczynając od zaangażowania się w życie naszej szkolnej wspólnoty. Pozwolił nam również obejrzeć swoją legitymację poselską. Każdy z nas mógł jej się dokładnie przyjrzeć. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia z panem posłem, a na koniec wycieczki zostaliśmy obdarowani torbą z pamiątkami.

Po posiłku i regeneracji sił przyszedł czas na wspólną zabawę na lodowisku w OSiR Wawer. Mimo, że pogoda była mroźna, w towarzystwie pani Lidii Soćko i pani Marty Łukasik bawiliśmy się wyśmienicie i dobry humor nas nie opuszczał. O godzinie 17 z niechętnie schodziliśmy z tafli lodu.

Jesteśmy wdzięczni panu posłowi Grzegorzowi Woźniakowi za zaproszenie nas do Sejmu, a wychowawczyni, pani Marcie Łukasik za zorganizowanie naszej pierwszej wspólnej wycieczki w takim gronie.

Klasa 2e


Strona używa plików Cookies.
Skip to content