Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego.

W naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony był 8 grudnia 2023 roku. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nr 95 przygotowali kiermasz rozmaitości. Dochód ze sprzedaży wyniósł 800 złotych i został przeznaczony na zakup słodyczy i maskotek, by przygotować paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin.

Tego dnia odbyła się również uroczystość przyjęcia w szeregi SKC nr 95 nowych wolontariuszy. Dyrektor szkoły Joanna Ostrowska wręczyła legitymacje 42 licealistom, którzy podjęli zobowiązanie bezinteresownej działalności na rzecz innych i w ten sposób dołączyli do licznego grona wolontariuszy w naszej szkole.