Categories
Aktualności

Narodowe Czytanie w CSiK

26.09.2023 r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie miało miejsce Narodowe Czytanie powieści  „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wśród zacnego grona osób czytających znaleźli się m.in.  Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolin, Mirosław Walicki Starosta Powiatu Garwolińskiego i Justyna Maszkiewicz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury  i Sportu. Naszą szkołę godnie reprezentowała Michalina Mikulska z kl. 2c, która wcieliła się w rolę narratora.

Spotkanie zgromadziło włodarzy miasta i powiatu, uczniów z garwolińskich szkół, a także mieszkańców  Garwolina. Przedstawicielami  Liceum na Długiej byli uczniowie z klasy 2a oraz 3e.

Na wstępie odczytano okolicznościowy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zachęcający Polaków do wspólnej lektury. W dalszej części spotkania, słuchacze  z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów czterech scen pochodzących z powieści „Nad Niemnem.” Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Chwilo trwaj”, który wykonał utwory pochodzące z przedwojennych kresów Polski.

Akcję zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie. Inicjatorkami  wyjścia młodzieży naszej szkoły na Narodowe Czytanie były panie  bibliotekarki – Elżbieta Kotlarska i Katarzyna Lipińska, które wraz z panią Sylwią Mitkowską opiekowały się uczniami.

Udział w tym przedsięwzięciu był kolejnym punktem realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszym liceum.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content