Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. W tym dniu w wielu miejscowościach, podobnie jak w naszym mieście i powiecie, odbywają się uroczystości przywołujące w pamięci Polaków to wydarzenie. W miejsko-powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczył poczet sztandarowy naszego liceum oraz reprezentacja uczniów klas pierwszych wraz z dyrekcją szkoły i wychowawcami. O godzinie 10.00 w kolegiacie garwolińskiej została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny, a następnie zebrani przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia i złożone kwiaty.