Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca, w rocznicę zamordowania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się ówczesnej władzy komunistycznej.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została sesja naukowa, podczas której uczniowie zaprezentowali  wybrane sylwetki Niezłomnych. Program nosił symboliczny tytuł ,, Siedem schodów…” nawiązujący  do wiersza ,,Ostatni list do Matki”.  Treści historyczne połączone z wierszami i piosenkami złożyły się na całość będącą wyjątkową lekcją historii dla odbiorców.

W przygotowanie sesji naukowej zaangażowani byli uczniowie: Bartek Osiak, Michalina Mianowska, Emilia Błażejczyk, Łukasz Kosiński, Gabriela Stanek, Aleksandra Jakubaszek, Jakub Pasik, Gabriela Walicka, Natalia Wieczorkiewicz. Scenariusz i dekoracje przygotowała pani Ewa Pawełek, nauczycielka historii, a oprawę muzyczną pan Andrzej Szarek, nauczyciel muzyki.