Categories
Aktualności

„O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci.”

„O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy też po śmierci.”

Św. Bernard

W dniu 4 listopada 2021 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz opiekunami, dyrektor Joanną Ostrowską, wicedyrektor Mariolą Kostyrą – Talarek, przedstawicielami nauczycieli uczestniczyli we Mszy św. za zmarłych uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi naszej szkoły.

Mszę św. celebrował ks. Michał Buczyński. Dyrektor Joanna Ostrowska odczytała imiona i nazwiska zmarłych pracowników. Pani Renata Wrona, nauczyciel geografii przeczytała I czytanie. Młodzież włączyła się aktywnie w przygotowanie oprawy liturgicznej: posługa ministrantów przy ołtarzu, śpiew psalmu, czytanie komentarzy i wezwań modlitwy powszechnej, procesja z darami.

Podczas homilii ks. Michał Buczyński zwrócił szczególną uwagę na to, że życie się zmienia, ale się nie kończy.  Jesteśmy powołani do świętości, którą trzeba zdobywać wśród wielu trudów i wyrzeczeń.

Niech miłosierny Pan obdarzy radością życia wiecznego naszych drogich Zmarłych!


Strona używa plików Cookies.
Skip to content