Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma  spędzania wolnego czasu i zdobywania wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, ćwiczenie pamięci i poprawa koncentracji.

Biblioteka szkolna we współpracy z dyrekcją, realizując Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowała obchody tego święta w naszej  szkole. Licealiści wraz z nauczycielami na początku czwartej lekcji, wysłuchali przez szkolny radiowęzeł, krótkiej informacji na temat akcji, a następnie przez 15 min. czytali fragmenty wybranych  wcześniej książek.