„Szkoła pamięta”

W ostatnich dniach października, podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie naszego liceum pod opieką nauczycieli udawali się na garwoliński cmentarz, by dać wyraz pamięci zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów z naszej szkoły. Licealiści pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego pani Jadwigi Walendy odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły: śp. Stanisławy Trzmielewskiej, śp. Janiny Michalik, śp. Henryki Miętus, śp. Józefa Stachowskiego, śp. Marianny Rękawek, śp. Tadeusza Mitka, śp. Zofii Barbarczyk, śp. Zygmunta Barbarczyka, śp. Franciszka Okonia, śp. Władysławy Matysiak, śp. Bolesława Matysiaka, śp. Magdaleny Płatek. Na cmentarzu parafialnym w Miastkowie Kościelnym delegacja uczniów odwiedziła groby śp. Kazimiery Ziółek i śp. Romana Ziółka. Odwiedzanie grobów jest wyrazem pamięci o członkach społeczności szkolnej, a symboliczne zapalenie zniczy i porządkowanie grobów pozwala godnie uczcić pamięć zmarłych.

Inicjatywa ta wpisuje się w założenia akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” – przedsięwzięcia realizowanego w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Nawiązuje tym samym do polskiej tradycji świąt zadusznych. Nasze liceum znalazło się w gronie ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, które wzięły udział w tegorocznej inicjatywie – 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.

W podziękowaniu za udział w akcji „Szkoła pamięta” nasze liceum otrzymało pamiątkowy dyplom.