Categories
Aktualności

Podsumowanie wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki. Polak, mąż, ojciec, bohater”

17 kwietnia 2023 roku w naszym liceum miało miejsce uroczyste podsumowanie wystawy zatytułowanej „Rotmistrz Witold Pilecki. Polak, mąż, ojciec, bohater”, ukazującej historię życia rotmistrza Pileckiego podzieloną na zamknięte okresy czasowe, opisującą najbardziej znaczące epizody z jego życia. Wystawa opracowana i przygotowana przez Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej była prezentowana w naszej szkole od 3 kwietnia.

W spotkaniu udział wzięli: pan Krystian Jaworski, prezes Fundacji Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica w Warszawie, pani Elżbieta Woźniak-Sionek, koordynator ds. Samorządowych Fundacji Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica w Warszawie, pan Zbigniew Banaszek, założyciel i dyrektor Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, pani  Justyna Maszkiewicz, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Ponadto na podsumowaniu wystawy gościliśmy pana Dariusza Wardaszkę – wnuka najstarszej siostry żony rotmistrza, który  przedstawił historię życia Witolda  Pileckiego oraz zaprezentował krótki koncert pieśni patriotycznych. Podczas uroczystości naszą społeczność szkolną reprezentowali uczniowie klas 1a i 2a, dla których była to kolejna lekcja historii, odpowiedzialności i patriotyzmu.

Organizatorami wydarzenia byli:  I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie i Fundacja Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica w Warszawie wraz z prezesem Krystianem Jaworskim i koordynator ds. samorządowych Elżbietą Woźniak-Sionek.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content