Categories
Aktualności

Postaw na Słońce

Witamy!

Jesteśmy uczestnikami 7. edycji konkursu badawczego „Postaw na Słońce”, którego patronami honorowymi są Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Naszym zadaniem jest rozpowszechnienie wiedzy o odnawialnych źródłach energii. Szczególnie skupiamy się na instalacjach fotowoltaicznych, dzięki którym możemy we własnym zakresie przetwarzać energię słoneczną na elektryczną. Produkowanie energii w tradycyjny sposób, czyli poprzez spalanie węgla, ma bardzo szkodliwy wpływ na nasza planetę, dlatego pragniemy zachęcać do korzystania z innych źródeł energii. 

Uczniowie z zespołu „Ekogeografia LO Długa Garwolin” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Głównym założeniem konkursu jest wyedukowanie w szkołach grup uczniów, którzy zdobędą rzetelną wiedzę w tym temacie. W drugim etapie konkursu uczestnicy podzielą się zdobytą wiedzą z innymi uczniami, a także z mieszkańcami swojej okolicy. Partnerem konkursu jest Bank Ochrony Środowiska. W projekcie bierze udział grupa uczniów z klasy 2fG pod opieką pana Tomasza Ekierta.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content