Powiatowy Turniej Szachowy

W dniu 27 marca 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela  w Żelechowie odbył się X Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Otwarcia zawodów dokonała pani Sylwia Tomaszek dyrektor szkoły, która po raz kolejny gościła najlepszych szachistów naszego powiatu. W turnieju wzięli udział reprezentacji ośmiu szkół ponadpodstawowych powiatu garwolińskiego. Naszą szkołę reprezentowali Tomasz Metera (klasa 2f), Bartosz Goliszewski (klasa 2e1), Dawid Mańkowski (klasa 4e) oraz Bartosz Paziewski (klasa 2a) – uczniowie, którzy zajęli pierwsze cztery miejsca w naszym szkolnym Turnieju o Puchar Dyrektora I LO Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Turniej odbył się na dystansie 7 rund po 10min + 5s. Zawody stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Szachiści zaprezentowali mistrzowskie umiejętności. Losy turnieju ważyły się do ostatniej rundy. Ostatecznie nasi uczniowie drużynowo wywalczyli drugie miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik wśród naszych uczniów osiągnął Tomasz Metera zdobywając 4 miejsce.
Na koniec turnieju wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi dodatkowo puchary. Nasi reprezentacji przywieźli po raz kolejny puchar w nagrodę za osiągnięcie drużynowe. Licealistom podczas turnieju towarzyszył pan Marcin Gałązka nauczyciel matematyki i pasjonat gry w szachy.