Rekolekcje wielkopostne

W dniach 11-12 kwietnia przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne, które były czasem rozwoju duchowego.  Podczas dwudniowych spotkań w kolegiacie uczniowie uczestniczyli w mszy świętej i nauce rekolekcyjnej. Przewodniczył im ks. Przemysław Radomyski – prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Tematyką spotkań było zwrócenie uwagi na wagę sakramentu pokuty  oraz sposobu przygotowania do niego.

Rekolekcje rozpoczęły się adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z rachunkiem sumienia przygotowującym do spowiedzi. Podczas mszy św. w poniedziałek ks. rekolekcjonista wygłosił homilię dotyczącą problemów współczesnej młodzieży. wiodącym tematem nauk rekolekcyjnych była wartość przykazań w życiu chrześcijanina, które jak drogowskaz pokazują właściwą drogę. Oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie z klas: 1f, 1a, 2a.

We wtorek homilia ks. Przemysława dotyczyła praktycznego życia wiarą, zwłaszcza wtedy, gdy przychodzą trudne doświadczenia. Ksiądz rekolekcjonista podkreślał nieustannie, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Oprawa liturgiczna została przygotowana przez uczniów klas: 1d, 1e, 1a, 3f.

Po Mszy św. młodzież spotkała się z p. Karolem Gałkowskim – nauczycielem religii, psychoterapeutą, który poruszył temat: „Bóg cię kocha. Pozwól sobie na szczęście”. Przemawiał też p. Grzegorz Rękawek – przedstawiciel wspólnoty „Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie”, dał osobiste świadectwo związane z życiem małżeńskim, rodzinnym oraz o roli wspólnoty chrześcijańskiej w realizacji powołania.

Rekolekcje wielkopostne pozwoliły przygotować się do nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.