Rok według roślin – „Rośliny Wielkanocy”

W roku szkolnym 2020/2021 w warunkach nauczania zdalnego  Klub Młodego Ekologa realizuje projekt  „Rok według roślin”.

Uczniowie pod kierunkiem pani Hanny Jaskuły poznają czas według roślin, które są  zwiastunami różnych pór roku, towarzyszą świętom i są  związane z poszczególnymi miesiącami. Stanowią  nieodłączny element każdych świąt i wiążą się z nimi niesamowite zwyczaje i symbolika. To one dodają uroku i magii każdemu okresowi.

Uczniowie chętnie szukają informacji na temat roślin i dzielą się z innymi poprzez udostępnianie wykonanych prezentacji.

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości powstała prezentacja” Rośliny szlaków wojennych” , z kolei „Rośliny bożonarodzeniowe” ukazują magię Świąt Bożego Narodzenia, a prezentacja „Rośliny Wielkanocy” przybliżają symbolikę męki Pańskiej.