Categories
Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czas wakacyjnego odpoczynku dobiegł końca. W poniedziałek, 4 września 2023 roku, Mszą świętą w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego zainaugurowano nowy rok szkolny 2023/2024  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Następnym punktem programu było spotkanie społeczności uczniowskiej z dyrekcją i nauczycielami na placu przed szkołą.  W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści – poseł na Sejm RP Iwona Kurowska oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, którzy w wystąpieniach podkreślili, że są absolwentami szkoły i zawsze chętnie tu wracają. 

W części oficjalnej, którą  otworzyła dyrektor szkoły pani Joanna Ostrowska, odśpiewano hymn państwowy oraz złożono kwiaty pod pomnikiem Jubileuszowym. Panidyrektor, zwracając się do uczniów, przypomniała, że w bieżącym roku szkolnym obchodzimy Jubileusz 105 rocznicy istnienia naszej placówki. Ponadto nawiązała do 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, mówiąc, że niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze, i że o wolność należy dbać każdego dnia.

W dalszej części pani wicedyrektor Mariola Kostyra –Talarek odczytała list od Starosty Powiatu Garwolińskiego pana Mirosława Walickiego, następnie odśpiewano hymn szkoły i uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content