Spotkanie autorskie

28 września 2023r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Staroniem, twórcą bestsellerów „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem” i  „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie ze złem ”. Przemysław Staroń jest psychologiem, kulturoznawcą, a także nauczycielem filozofii, etyki i historii sztuki. W 2018 r. otrzymał  tytuł Nauczyciela Roku.

W prelekcji uczestniczyli uczniowie z garwolińskich szkół. Nasze liceum reprezentowały klasy 1a i 2g. Młodzież dowiedziała się, jak radzić sobie z własnymi emocjami i odczuciami, jak pokonywać życiowe trudności oraz znosić porażki. Autor odwoływał się do literatury, filmów oraz gier. Wiedzę psychologiczną przekazywał z bardzo przystępny
i zrozumiały sposób.

Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Opiekunami młodzieży byli: Elżbieta Kotlarska, Katarzyna Lipińska i ks. Michał Celej.