Spotkanie profilaktyczne

Dnia 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu garwolińskiego. Spotkanie edukacyjne odbywające się w CSiK poprowadziła podkomisarz Danuta Kalinowska. Zajęcia składały się z dwóch części – w pierwszej policjantka przedstawiła autorską prezentację nt. praw człowieka oraz właściwych zachowań wobec ludzi odmiennych narodowościowo i kulturowo. Drugą część stanowiła projekcja filmu opartego na faktach pt. „Sprawiedliwy”, którego reżyserem jest  Michał Szczerbic. Film opowiadał historię dziewczynki żydowskiego pochodzenia porzuconej przez matkę w czasie II wojny światowej, a jego głównym celem było ukazanie postaw Polaków wobec prześladowanych Żydów oraz zachowanie pamięci o bohaterach narodowych.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: 3a, 3b i 3d oraz nauczyciele: Ewa Gałązka, Agnieszka Maczkowska, Sylwia Mitkowska, Anna Patynowska-Gendek, Emilia Piętka i Anna Thel.

Film i prezentacja wzbudziły wiele refleksji na temat tolerancji oraz szacunku wobec życia każdego człowieka.