Spotkanie ze studentami LAW

13 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prezentacji studiów lotniczych Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina. Była to wyjątkowa okazja do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną uczelni i poznania kierunków kształcenia. Jednym z prezentujących była absolwentka naszej szkoły Dominika Gawryś – studentka trzeciego roku lotnictwa i kosmonautyki (studia cywilne) o specjalizacji pilotaż statku powietrznego. Specjalność ta zakłada realizację szkoleń lotniczych, teoretycznych oraz praktycznych w powietrzu, spełniających wymogi ubiegania się o licencję pilota zawodowego wydawaną zgodnie z przepisami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego.

Mogliśmy poznać specyfikę latania, samolotów oraz dowiedzieć się, jak przebiega nauka w Lotniczej Akademii Wojskowej, jak wygląda dzień studenta. Mamy świadomość, że studenci muszą opanować wiele umiejętności. Dlatego, oprócz przedmiotów ścisłych i humanistycznych, mają dużo godzin zajęć wychowania fizycznego. Będąc dobrze wysportowanymi, uczą się trudnej, a zarazem pięknej sztuki latania na tzw. symulatorach. Zaproszeni goście chętnie odpowiadali też na pytania naszych uczniów, zachęcając ich do wzmożonego wysiłku edukacyjnego i udziału rekrutacji do Dęblińskiej Szkoły Orląt.

Studia trwają 5 lat, a w czasie ich trwania można zdobyć doświadczenie potrzebne w dalszych etapach pracy. Absolwenci lotnictwa i kosmonautyki LAW w Dęblinie znajdą zatrudnienie w nowoczesnych zakładach przemysłu lotniczego oraz w zakładach eksploatujących statki powietrzne, a także w wojsku, policji, straży pożarnej, przemyśle chemicznym i energetycznym, rolnictwie i leśnictwie oraz w instytucjach samorządowych i komórkach reagowania kryzysowego.