Studniówka 2024

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”

~ Wisława Szymborska

W sobotę 10 lutego o godz. 19.00 w Sali Bankietowej w Nowym Pilczynie rozpoczęła się jedna z najważniejszych nocy każdego maturzysty – niezapomniany Bal Studniówkowy.

«Istnieć znaczy zmieniać się, zmieniać się to dojrzewać, dojrzewać zaś to nieskończenie zmieniać siebie samego» – Henri Bergson. Dobry wieczór Paniom, dobry wieczór Panom, dobry wieczór Państwu! Witamy bardzo serdecznie na balu studniówkowym I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie” – tymi słowami Martyna Kalbarczyk i Jan Garwoliński w imieniu maturzystów przywitali uczestników uroczystości.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: dyrektor szkoły pani Joanna Ostrowska, wicedyrektor pani Mariola Kostyra – Talarek, radna Powiatu Garwolińskiego pani Agnieszka Sadowska–Janiec, Burmistrz Garwolina pani Marzena Świeczak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Żołądek-Kaczorowska, wychowawcy, nauczyciele i rodzice tegorocznych maturzystów.

„Drodzy Maturzyści, studniówka, ukończenie szkoły, egzamin dojrzałości jest poniekąd zdobywaniem góry. Nie myślcie, że dalej nie będzie nic, bo będą inne góry – jeszcze wyższe. (…) I pojawi się pytanie, czy warto pokonywać trud codzienności, żeby dotrzeć i pokonać wszelkie problemy. I wszyscy wiemy, że czym wyżej wchodzimy, tym życie jest trudniejsze i przepaść coraz większa pod sobą, ale wszyscy wiemy, że tylko tam jest najpiękniej i możemy tam zobaczyć tę dolinę – nasze życie. I tego nam życzę, kochani Maturzyści, byście na tych szlakach odnaleźli siebie. Byście uwierzyli w siebie, zaufali sobie, podejmowali decyzje i byli w tym wszystkim odważni, nie bali się ryzyka.” Tymi słowami do licealistów zwróciła się dyrektor pani Joanna Ostrowska. Dyrektor szkoły życzyła uczniom udanej zabawy, wspaniałych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci, oraz jak najlepszych wyników z matury.

Życzenia młodzieży złożyli też: zaproszeni goście, ksiądz Kamil Frączek, przewodniczący samorządu uczniowskiego Kacper Głowacki i przedstawicielka komitetu studniówkowego pani Joanna Domarecka.

„Poloneza czas zacząć”

Po przemówieniach pani dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia poloneza, kierując tym samym uwagę gości na przedstawicieli klas czwartych. Układ do spektakularnego tańca przygotowały pani Agnieszka Michalik oraz pani Jadwiga Walenda, które podczas prób ogarnęły swoimi złotymi skrzydłami, ciepłym słowem i ogromnym sercem uzdolnioną młodzież.

Po ucichnięciu gromkich braw zwieńczających poloneza, uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi odtańczyli tradycyjnego, profesorskiego walca, po którym rozpoczęła się studniówkowa zabawa. Następnie odbyły się pamiątkowe zdjęcia klas z ich wychowawcami, po czym uczestnicy studniówki tanecznym krokiem weszli na parkiet. Ta noc z pewnością na całe życie zapisze się w pamięci każdego uczestnika wydarzenia!

Swoimi wrażeniami podzieliły się tegoroczne maturzystki:

Julia Jankiewicz, Karolina Zając, Julita Piskorz