Categories
Aktualności

Sukces licealistów

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła I miejsce w kategorii Szkoła Ponadpodstawowa w „Konkursie popularyzującym wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym EKOCYRKULARNI”  na terenie województwa mazowieckiego. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Podsumowanie przedsięwzięcia odbyło się 13 grudnia 2022r. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie. Dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 8 000 zł oraz gry planszowe wręczyli dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych Marcin Podgórski oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Orzełowska. Organizatorzy wyrazili zadowolenie z wszelkich aktywności uczniów podejmowanych na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zachęcali do działań ratujących naszą Ziemię oraz do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Zastosowanie zasad gospodarki obiegu zamkniętego w życiu codziennym przyczynia się do ochrony naszej planety i ograniczenia jej nadmiernej eksploatacji. W ramach konkursu należało przedstawić działania szkoły w tym zakresie  na przestrzeni  ostatnich 10 miesięcy. Uczniowie pod opieką pani Hanny Jaskuły realizowali różne zadania: zorganizowany został Festiwal Nauk Przyrodniczych, celem którego była edukacja ekologiczna uczestników i zmiana negatywnych postaw w stosunku do środowiska. Uczniowie wielokrotnie pokazywali sposoby wykorzystania surowców wtórnych. Młodzież przygotowywała ciekawe wystawy edukacyjne zachęcające do ochrony bioróżnorodności oraz wykonała pracę badawczą na temat porostów nadrzewnych naszego miasta, które są naturalnymi wskaźnikami zanieczyszczeń powietrza. Dodatkowe punkty konkursowe otrzymaliśmy m.in. za działania w organizowaniu pracy szkoły, np.: włącznie pełnego oświetlenia korytarzy tylko podczas przerw, zbieranie latem deszczówki używanej do podlewania roślin. Ponadto w ubiegłym roku szkolnym zmienione zostało oświetlenie na energooszczędne oświetlenie ledowe.

Po uroczystości wręczenia nagród uczestników zaproszono na poczęstunek, po którym  mieli możliwość obejrzenia spektaklu  pt. „Blamaż Klimatyczny” w teatrze ekologicznym Bohema House.„Blamaż Klimatyczny” to  historia zilustrowana efektownymi układami akrobatycznymi,  inspirowana „Opowieścią wigilijną”. Oprócz tematyki związanej z zagrożeniami dotyczącymi klimatu, przesłaniem spektaklu jest to, iż każdy człowiek może zmienić się i czynić dobro dla drugiego człowieka i dla otaczającej przyrody.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content