Categories
Aktualności

Światowy Dzień Ziemi

W ramach Światowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia w naszej szkole z tej okazji odbyło się kilka akcji związanych z tym dniem. Na górnym holu została zorganizowana wystawa pod hasłem „Zainwestuj w planetę”, wykonana przez uczniów klasy 4b. Można było zobaczyć jak niszczona jest nasza planeta przez człowieka i co zrobić, aby temu zapobiec. Wszyscy chętni mogli również włączyć się w pisanie wspólnego listu do Ziemi. Z tej okazji klasa 1f nagrała piosenkę w języku angielskim, wykonała też produkty z recyklingu.

21 kwietnia odbyło się również spotkanie z przedstawicielami z Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Garwolin. Pracownik Nadleśnictwa pan Paweł Jarzyna, absolwent naszego liceum, poprowadził wykład na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju dla uczniów klas 1 i 3b. Przedstawił dane dotyczące powierzchni lasów w naszym powiecie, dominujących gatunków drzew oraz zwierząt chronionych. Podsumowaniem spotkania był quiz ekologiczny wraz z nagrodami przygotowany przez uczennice klasy 4b.

W tym dniu uczniowie z klas 2a i 3c w ramach akcji „Sprzątamy dla Polski wybrali się na sprzątanie okolicznych terenów nadrzecznych. Wszyscy uczestnicy zaangażowali się całym sercem, aby pomóc naszej Ziemi. Mamy nadzieję, że nasze starania nie poszły na marne, a nasza planeta odwdzięczy się nam taką samą dobrocią.

Koordynatorami działań związanych z obchodami Światowego Dnia Ziemi byli nauczyciele z Zespołu Przyrodniczego: pani Bernadetta Czachorowska, pani Małgorzata Sobiech i pani Renata Wrona.


Strona używa plików Cookies.
Skip to content