Szkoła Młodych Liderów

Jak zostać liderem? Jakie są najważniejsze zasady wystąpień publicznych? Jak działać, by zmienić świat na lepsze?

Na te pytania z pewnością potrafią odpowiedzieć uczennice z naszego liceum – Zuzanna Pyza z kl. 4c i Izabela Redaszek z kl. 4e, które wraz z panią Lidią Soćko w dniach 17-20 września brały udział w czterodniowym projekcie „Szkoła Młodych Liderów”. Jest to przedsięwzięcie mające na celu rozwinięcie kompetencji liderskich i społecznych młodych ludzi oraz wzmocnienie ich aktywności społecznej i obywatelskiej. Warsztaty były prowadzone w Gdańsku. Podczas wyjazdu uczestniczki zwiedziły Stocznię Gdańską oraz Muzeum II Wojny Światowej. Maturzystki brały udział w wielu wykładach prowadzonych między innymi przez doktora Mariusza Zagórskiego, Macieja Chudkiewicza – redaktora TVP oraz reportera wojennego Michała Bruszewskiego. Na zakończenie przeprowadzona została debata pod tytułem: „Dojrzały, czyli jak? O patriotyzmie na nowo.” Wiedza, jaką zdobyli uczestnicy warsztatów na pewno zaprocentuje w przyszłości.