Szkolenie nauczycieli w Grenadzie

Grupa nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie wzięła udział w projekcie Erasmus+ nr2023-1-PL01-KA121-SCH-000124291. Nauczyciele w terminie 2 – 9 marca 2024roku przebywali w trzech szkołach w Grenadzie w Hiszpanii, gdzie w formule job-shadowing obserwowali pracę hiszpańskich nauczycieli. Podczas pobytu mieli możliwość nie tylko obserwować zajęcia dydaktyczne, ale również poznawać nowe metody pracy z uczniami i wymieniać się spostrzeżeniami z ich kolegami z Hiszpanii.  Dzięki udziałowi w mobilności nauczyciele podnieśli swoje kompetencje w obszarze metodyki, wykorzystywania skutecznych metod nauczania w pracy dydaktycznej. Rozwinęli także swoje kompetencje interkulturowe i językowe zwiedzając i poznając różne zakątki Grenady m.in. Alhambrę, Albayzin i Sacromonte oraz Andaluzji – Frigilianę i Nerja.